Stal Nierdzewna 316L
Usługa druku 3D online
Otrzymaj natychmiastowe oferty online na części w ponad 80 metalowych i plastikowych materiałach. Darmowa dostawa na wszystkie zamówienia z USA. Certyfikat ISO 9001:2015, ISO 13485 i AS9100D.Rozpocznij nową wycenę druku 3D
Typ pliku: STL, STP, STEP
Prywatność: Wszystkie Twoje pliki są u nas bezpieczne. Przeczytaj naszą politykę prywatności.Stal nierdzewna 316L to niskowęglowa, austenityczna stopu szeroko stosowana ze względu na wyjątkową odporność na chemikalia, kwasy i wysokie temperatury. Jako biokompatybilny, spożywczy materiał, jest idealny dla lotnictwa, implantów medycznych, form wtryskowych, prototypów i luksusowej biżuterii. Zachowuje wytrzymałość i plastyczność w wymagających warunkach, czyniąc go niezawodnym wyborem dla elementów funkcjonalnych i końcowego użytku.
Cechy Powierzchni
Chropowatość Powierzchni (Piaskowanie): ≥6 μm
Stan Po Drukowaniu
Twardość: 93±3 HRB-Odporność na rozciąganie: 700±100 MPa-Odporność na rozciąganie plastyczne: 510±100 MPa-Elongacja: 35±10%
Po Obróbce Cieplnej
Twardość: 93±3 HRB-Odporność na rozciąganie: 720±100 MPa-Odporność na rozciąganie plastyczne: 520±100 MPa-Elongacja: 32±10%
Max. Part Size:
420mm × 420mm × 360mm
Tolerance and Precision:
±200μm lub ±0,2%
Zalety
① Doskonała odporność na korozję w powietrzu, parze, wodzie, kwasach i zasadach.
② Odporność na wysokie temperatury do 900°C.
③ Certyfikowany do zastosowań medycznych i spożywczych.
④ Zachowuje właściwości mechaniczne po obróbce.
Wady
① Widoczna faktura powierzchni (Ra ~10 μm); mogą pojawić się małe wgłębienia i linie warstwowe.
② Wyższa gęstość (7,9 g/cm³); nie nadaje się do zastosowań lekkich.
① Doskonała odporność na korozję w powietrzu, parze, wodzie, kwasach i zasadach.
② Odporność na wysokie temperatury do 900°C.
③ Certyfikowany do zastosowań medycznych i spożywczych.
④ Zachowuje właściwości mechaniczne po obróbce.
Wady
① Widoczna faktura powierzchni (Ra ~10 μm); mogą pojawić się małe wgłębienia i linie warstwowe.
② Wyższa gęstość (7,9 g/cm³); nie nadaje się do zastosowań lekkich.
AlSi10Mg to lekka stopu aluminium z doskonałą proporcją wytrzymałości do wagi, dobrą przewodnością cieplną i niezawodnymi właściwościami mechanicznymi. Znana z niskiej gęstości i dużej opłacalności, ta stopu jest idealna dla złożonych geometrii, elementów odpornych na ciepło i funkcjonalnych prototypów w przemyśle lotniczym, motoryzacyjnym i elektronicznym.
Charakterystyka Powierzchni
Chropowatość powierzchni: ≥7 μm-Odporność na ogień: V0
Stan Po Druku
Twardość: 69±3 HRB-Odporność na rozciąganie: 440±50 MPa-Odporność na rozciąganie przy granicy plastyczności: 240±50 MPa-Wydłużenie: 6±3%-Moduł Younga: 2200–2770 MPa-Odporność na zginanie: 77–144 MPa
Po Obróbce Cieplnej
Twardość: 63±3 HRB-Odporność na rozciąganie: 320±50 MPa-Odporność na rozciąganie przy granicy plastyczności: 210±50 MPa-El
Max. Part Size:
427mm × 527mm × 460mm
Tolerance and Precision:
±200μm lub ±0,2%
Zalety
① Opłacalowy przy produkcji złożonych elementów.
② Większa wytrzymałość niż tradycyjne odlewy aluminiowe.
③ Szybki czas realizacji dla elementów ≤100 mm (nawet 48 godzin).
④ Wspiera drukowanie dużych formatów (do 427 × 527 × 460 mm); skontaktuj się z działem sprzedaży w celu ustalenia czasu realizacji.
Wady
① Stosunkowo niskie wydłużenie w stanie po druku.
② Maksymalna odporność na ciepło ograniczona do 200 °C.
③ Lekka porowatość powierzchni i tekstura warstw (Ra ~10 μm).
① Opłacalowy przy produkcji złożonych elementów.
② Większa wytrzymałość niż tradycyjne odlewy aluminiowe.
③ Szybki czas realizacji dla elementów ≤100 mm (nawet 48 godzin).
④ Wspiera drukowanie dużych formatów (do 427 × 527 × 460 mm); skontaktuj się z działem sprzedaży w celu ustalenia czasu realizacji.
Wady
① Stosunkowo niskie wydłużenie w stanie po druku.
② Maksymalna odporność na ciepło ograniczona do 200 °C.
③ Lekka porowatość powierzchni i tekstura warstw (Ra ~10 μm).
Stop tytanu TC4, znany również jako Ti6Al4V, jest średnio wytrzymałym stopem tytanu o fazach α-β z doskonałymi właściwościami mechanicznymi, biokompatybilnością i odpornością na korozję. Jest szeroko stosowany w przemyśle lotniczym, medycznym i chemicznym.
Stan po druku
Chropowatość powierzchni (piaskowana) ≥7μm-Twardość: HRC 38±3-Odkształcenie uplastyczniające: 1050±50 MPa-Elongacja: 7±3%-Wytrzymałość na rozciąganie: 1230±50 MPa
Obróbka cieplna
Twardość: HRC 35±3-Odkształcenie uplastyczniające: 950±50 MPa-Elongacja: 13±3%-Wytrzymałość na rozciąganie: 1015±50 MPa
Kluczowe uwagi
"Stan po druku" podkreśla surowy wyprodukowany stan.-"Obróbka cieplna" zastępuje "utwardzony cieplnie" dla dokładności technicznej.-Jednostki zgodne z normami ISO/ASTM (np. MPa, nie Mpa).
Max. Part Size:
350mm x 400mm x 360mm
Tolerance and Precision:
±200μm lub ±0,2%
Zalety
① Wysoka wytrzymałość z wytrzymałością na rozciąganie do 1230 ± 50 MPa.
② Niska gęstość (4,5 g/cm³), umożliwiająca lekkie komponenty.
③ Doskonała odporność na ciepło do 400 °C.
④ Doskonała odporność na korozję, idealna dla trudnych środowisk.
Wady
① Na powierzchni mogą występować drobne dołki i linie warstwowe.
② Chropowatość powierzchni typowo wokół Ra 10; może wymagać obróbki końcowej dla gładszego wykończenia.
① Wysoka wytrzymałość z wytrzymałością na rozciąganie do 1230 ± 50 MPa.
② Niska gęstość (4,5 g/cm³), umożliwiająca lekkie komponenty.
③ Doskonała odporność na ciepło do 400 °C.
④ Doskonała odporność na korozję, idealna dla trudnych środowisk.
Wady
① Na powierzchni mogą występować drobne dołki i linie warstwowe.
② Chropowatość powierzchni typowo wokół Ra 10; może wymagać obróbki końcowej dla gładszego wykończenia.
17-4PH to utwardzany wytrącaniem stal nierdzewna znana z doskonałej odporności na korozję, wysokiej wytrzymałości na rozciąganie w temperaturze pokojowej i dobrej spawalności. Jest szeroko stosowany w produkcji form do opon, zastosowaniach medycznych i różnych scenariuszach narzędzi przemysłowych.
Stan jako wydrukowany
Chropowatość powierzchni (piaskowanie): ≥6 μm-Twardość: HRB 94±3-Wytrzymałość na rozciąganie: 900±100 MPa-Odporność na rozciąganie: 560±100 MPa-Wydłużenie: 28±2%
Po obróbce cieplnej
Twardość: HRB 41±3-Wytrzymałość na rozciąganie: 1300±100 MPa-Odporność na rozciąganie: 1100±100 MPa-Wydłużenie: 16±2%
Kluczowe uwagi
"Wydrukowany" odnosi się do stanu bezpośredniego spieku laserowego metalu (DMLS)-Pokazano warunek obróbki cieplnej H900 (wyżarzanie + starzenie)-Twardość konwertuje na ~HRC 38 jako wydrukowany / HRC 22 po obróbce
Max. Part Size:
320mm × 360mm × 360mm
Tolerance and Precision:
±200μm lub ±0,2%
Zalety
① Wysoka wytrzymałość na rozciąganie do 1310 MPa (po obróbce cieplnej).
② Wysoka twardość powierzchniowa, osiągająca ~41 HRC.
③ Dobra stabilność termiczna, z wydajnością do 400 °C.
Wady
① Zmniejszone wydłużenie po obróbce cieplnej (≤16%).
② Bardzo niska lub znikalna magnetyczność po obróbce.
① Wysoka wytrzymałość na rozciąganie do 1310 MPa (po obróbce cieplnej).
② Wysoka twardość powierzchniowa, osiągająca ~41 HRC.
③ Dobra stabilność termiczna, z wydajnością do 400 °C.
Wady
① Zmniejszone wydłużenie po obróbce cieplnej (≤16%).
② Bardzo niska lub znikalna magnetyczność po obróbce.
Aluminium 6061 to lekkie, wytrzymałe stop z doskonałą obrabialnością, spawalnością i odpornością na korozję. Jest jednym z najpopularniejszych materiałów aluminiowych do druku 3D, szczególnie odpowiedni dla części wymagających dobrej jakości powierzchni i właściwości mechanicznych.
Stan po wydruku
Chropowatość powierzchni (piaskowanie):≥7μm-Twardość:90±10HRB-Odporność na rozciąganie:260±40MPa-Odporność na plastyczne odkształcanie:202±40MPa-Elongacja:14±5%
Obróbka cieplna
Twardość:120±30HRB-Odporność na rozciąganie:300±20MPa-Odporność na plastyczne odkształcanie:250
Max. Part Size:
350mm × 400mm × 360mm
Tolerance and Precision:
±200μm lub ±0,2%
Zalety
① Doskonała obrabialność; łatwa do obróbki i formowania.
② Niska masa i gęstość; idealna dla zastosowań wrażliwych na wagę.
③ Wspiera anodowanie, elektroforezę i inne metody obróbki powierzchni w celu zwiększenia trwałości i wyglądu.
Wady
① Słoma odporność na ciepło; maksymalna temperatura użytkowania to 120°C.
② Lekka porowatość powierzchni i widoczne linie warstw; typowa chropowatość powierzchni wynosi około Ra ~10 μm.
① Doskonała obrabialność; łatwa do obróbki i formowania.
② Niska masa i gęstość; idealna dla zastosowań wrażliwych na wagę.
③ Wspiera anodowanie, elektroforezę i inne metody obróbki powierzchni w celu zwiększenia trwałości i wyglądu.
Wady
① Słoma odporność na ciepło; maksymalna temperatura użytkowania to 120°C.
② Lekka porowatość powierzchni i widoczne linie warstw; typowa chropowatość powierzchni wynosi około Ra ~10 μm.
Stalo-maraging o ultrawysokiej wytrzymałości, wytrzymałości zmęczeniowej i stabilności, idealny do form, matryc i narzędzeń lotniczych.
Max. Part Size:
350mm x 400mm x 360mm
Tolerance and Precision:
±200μm lub ±0,2%
Zalety
① Wysoka wytrzymałość i twardość po starzeniu; idealny do narzędzi i form.
② Dobra stabilność wymiarowa i spawalność.
③ Odpowiedni dla cienkościennych konstrukcji i złożonych geometrii.
Wady
① Niska odporność na korozję; wymaga obróbki wykończeniowej lub powłoki.
② Wyskie naprężenia wewnętrzne po druku; obróbka cieplna jest niezbędna.
① Wysoka wytrzymałość i twardość po starzeniu; idealny do narzędzi i form.
② Dobra stabilność wymiarowa i spawalność.
③ Odpowiedni dla cienkościennych konstrukcji i złożonych geometrii.
Wady
① Niska odporność na korozję; wymaga obróbki wykończeniowej lub powłoki.
② Wyskie naprężenia wewnętrzne po druku; obróbka cieplna jest niezbędna.
Stop miedzi o wysokiej przewodności termicznej/elektrycznej i wytrzymałości, szeroko stosowany w elektrodach i kanałach chłodzących.
Stan po druku
Chropowatość powierzchni (piaskowanie) ≥8μm-Twardość: 80±10 HRB-Odporność plastyczna: 200±20 MPa-Wydłużenie: 18±5%-Wytrzymałość na rozciąganie: 250±20 MPa
Obróbka cieplna
Twardość: 110±10 HRB-Odporność plastyczna: 400±20 MPa-Wydłużenie: 10±3%-Wytrzymałość na rozciąganie: 470±20 MPa
Kluczowe uwagi
Obróbka cieplna poprawia wytrzymałość i przewodność.-Utlenianie powierzchni jest problemem w zastosowaniach wysokotemperaturowych.-Stosowany do wkładek chłodzących i elektrod.
Max. Part Size:
350mm x 400mm x 360mm
Tolerance and Precision:
±200μm lub ±0,2%
Zalety
① Doskonała przewodność termiczna i elektryczna; idealna do komponentów przenoszących ciepło.
② Dobra wytrzymałość mechaniczna po procesie starzenia.
③ Odpowiednia do wkładek chłodzących i elektrod.
Wady
① Skłonność do utleniania; może być potrzebna ochrona powierzchni.
② Ograniczone wydłużenie; kruche w stanie drukowania.
① Doskonała przewodność termiczna i elektryczna; idealna do komponentów przenoszących ciepło.
② Dobra wytrzymałość mechaniczna po procesie starzenia.
③ Odpowiednia do wkładek chłodzących i elektrod.
Wady
① Skłonność do utleniania; może być potrzebna ochrona powierzchni.
② Ograniczone wydłużenie; kruche w stanie drukowania.
Stop miedzi z cyną o dobrej odporności na zużycie i korozję, odpowiedni do łożysk, tulei i elementów konstrukcyjnych.
Stan po wydrukowaniu
Szorstkość powierzchni (piaskowanie) ≥8μm-Twardość: 80±10 HRB-Odkształcalność: 200±20 MPa-Odkształcenie: 18±5%-Wytrzymałość na rozciąganie: 250±20 MPa
Obróbka cieplna
Twardość: 110±10 HRB-Odkształcalność: 400±20 MPa-Odkształcenie: 10±3%-Wytrzymałość na rozciąganie: 470±20 MPa
Kluczowe uwagi
Obróbka cieplna poprawia wytrzymałość i przewodnictwo.-Utlenianie powierzchni jest problemem przy wysokich temperaturach.-Stosowany do wkładek chłodzących i elektrod.
Max. Part Size:
350mm x 400mm x 360mm
Tolerance and Precision:
±200μm lub ±0,2%
Zalety
① Doskonała odporność na korozję i zużycie.
② Dobra odlewność i wytrzymałość na ciśnienie.
③ Odpowiedni do zastosowań morskich i mechanicznych, takich jak tuleje łożyska.
Wady
① Umiarkowana wytrzymałość; nieodpowiedni dla zastosowań o wysokim obciążeniu.
② Szorstkość powierzchni wymaga polerowania do precyzyjnego użytku.
① Doskonała odporność na korozję i zużycie.
② Dobra odlewność i wytrzymałość na ciśnienie.
③ Odpowiedni do zastosowań morskich i mechanicznych, takich jak tuleje łożyska.
Wady
① Umiarkowana wytrzymałość; nieodpowiedni dla zastosowań o wysokim obciążeniu.
② Szorstkość powierzchni wymaga polerowania do precyzyjnego użytku.
Niklowa superstop o doskonałej wytrzymałości i odporności na zmęczenie przy wysokich temperaturach, idealny do turbin i silników.
Stan Po Druku
Chropowatość powierzchni (piaskowanie) ≥7μm-Twardość: HRC 30±3-Odporność na rozciąganie: 850±40 MPa-Elongacja: 20±4%-Wytrzymałość na rozciąganie: 980±40 MPa
Obróbka Cieplna
Twardość: HRC 42±2-Odporność na rozciąganie: 1250±50 MPa-Elongacja: 13±3%-Wytrzymałość na rozciąganie: 1450±50 MPa
Kluczowe Uwagi
Doskonała wytrzymałość w wysokich temperaturach po obróbce cieplnej.-Wymaga precyzyjnych cykli termicznych do zastosowań lotniczych.-Równoważny z Inconel 718 (kod GB/T Chin).
Max. Part Size:
350mm x 400mm x 360mm
Tolerance and Precision:
±200μm lub ±0,2%
Zalety
① Wysoka wytrzymałość i odporność na zmęczenie podwyższonych temperaturach.
② Doskonała odporność na utlenianie i korozję.
③ Idealny do turbin lotniczych, części silników i elementów pod dużym naprężeniem.
Wady
① Trudne do obróbki po druku ze względu na wysoką twardość.
② Ryzyko zniekształceń podczas druku; wymaga kontrolowanych parametrów procesu.
① Wysoka wytrzymałość i odporność na zmęczenie podwyższonych temperaturach.
② Doskonała odporność na utlenianie i korozję.
③ Idealny do turbin lotniczych, części silników i elementów pod dużym naprężeniem.
Wady
① Trudne do obróbki po druku ze względu na wysoką twardość.
② Ryzyko zniekształceń podczas druku; wymaga kontrolowanych parametrów procesu.
Kobaltowa stop znana z odporności na zużycie i biokompatybilności, stosowany w implantach, częściach dentystycznych i narzędziach lotniczych.
Stan po wydruku
Chropowatość powierzchni (piaskowana) ≥9μm-Twardość: HRC 42±3-Odkształcenie plastyczne: 780±40 MPa-Elongacja: 8±2%-Wytrzymałość na rozciąganie: 980±40 MPa
Obróbka cieplna
Twardość: HRC 47±3-Odkształcenie plastyczne: 950±40 MPa-Elongacja: 10±3%-Wytrzymałość na rozciąganie: 1150±40 MPa
Kluczowe uwagi
Biokompatybilny i bardzo odporny na korozję.-Stosowany w stomatologii, ortopedii i przemyśle lotniczym.-Trudny do polerowania z powodu twardości.
Max. Part Size:
350mm x 400mm x 360mm
Tolerance and Precision:
±200μm lub ±0,2%
Zalety
① Doskonała biokompatybilność i odporność na korozję.
② Wysoka twardość i odporność na zużycie; idealna do implantów.
③ Dobra wytrzymałość podwyższonych temperaturach.
Wady
① Trudne do polerowania z powodu twardości.
② Kruche w stanie wydruku; wymaga obróbki cieplnej w celu poprawy ciągliwości.
① Doskonała biokompatybilność i odporność na korozję.
② Wysoka twardość i odporność na zużycie; idealna do implantów.
③ Dobra wytrzymałość podwyższonych temperaturach.
Wady
① Trudne do polerowania z powodu twardości.
② Kruche w stanie wydruku; wymaga obróbki cieplnej w celu poprawy ciągliwości.
Czysty tytan z doskonałą odpornością na korozję i biokompatybilnością, idealny do zastosowań medycznych, chemicznych i morskich.
Stan po druku
Chropowatość powierzchni (piaskowana) ≥7μm-Twardość: 160±10 HV-Odporność na odkształcanie plastyczne: 300±20 MPa-Odkształcenie: 30±5%-Wytrzymałość na rozciąganie: 450±30 MPa
Obróbka cieplna
Twardość: 170±10 HV-Odporność na odkształcanie plastyczne: 320±20 MPa-Odkształcenie: 32±4%-Wytrzymałość na rozciąganie: 470±30 MPa
Kluczowe uwagi
Niska wytrzymałość, ale doskonała biokompatybilność i odporność na korozję.-Częsty w przemyśle chemicznym i implantologii.-Reaguje z tlenem w wysokich temperaturach.
Max. Part Size:
350mm x 400mm x 360mm
Tolerance and Precision:
±200μm lub ±0,2%
Zalety
① Wysokoczysty tytan z doskonałą odpornością na korozję.
② Lekki i bardzo biokompatybilny; odpowiedni do zastosowań medycznych i chemicznych.
③ Dobra formowalność i spawalność.
Wady
① Niska wytrzymałość w porównaniu z stopami tytanu.
② Reaktywny w wysokich temperaturach; wymaga obróbki w atmosferze obojętnej.
① Wysokoczysty tytan z doskonałą odpornością na korozję.
② Lekki i bardzo biokompatybilny; odpowiedni do zastosowań medycznych i chemicznych.
③ Dobra formowalność i spawalność.
Wady
① Niska wytrzymałość w porównaniu z stopami tytanu.
② Reaktywny w wysokich temperaturach; wymaga obróbki w atmosferze obojętnej.
Ultradense metal o ekstremalnej odporności na ciepło i wytrzymałości, stosowany w lotnictwie, elektronice i narzędziach wysokotemperaturowych.
Stan Po Drukowaniu
Chropowatość powierzchni (piaskowana) ≥10μm-Twardość: 450±30 HV-Odporność na rozciąganie: 800±50 MPa-Elongacja: 3±1%-Wytrzymałość na rozciąganie: 900±50 MPa
Obróbka Cieplna
Twardość: 500±30 HV-Odporność na rozciąganie: 850±50 MPa-Elongacja: 4±1%-Wytrzymałość na rozciąganie: 950±50 MPa
Kluczowe Uwagi
Ekstremalnie wysoka gęstość i temperatura topnienia.-Słaba ciągliwość; łatwo pęka podczas obróbki.-Idealna do ekstremalnie wysokich temperatur i osłony przed promieniowaniem.
Max. Part Size:
350mm x 400mm x 360mm
Tolerance and Precision:
±200μm lub ±0,2%
Zalety
① Bardzo wysoka temperatura topnienia (~3420°C) i gęstość.
② Doskonała odporność na zużycie i ciepło.
③ Idealna do osłony przed promieniowaniem, zastosowań lotniczych i elektronicznych.
Wady
① Ekstremnie krucha; trudna do obróbki lub obróbki wtórnej.
② Wyskie naprężenia wewnętrzne i ryzyko pęknięć podczas drukowania.
① Bardzo wysoka temperatura topnienia (~3420°C) i gęstość.
② Doskonała odporność na zużycie i ciepło.
③ Idealna do osłony przed promieniowaniem, zastosowań lotniczych i elektronicznych.
Wady
① Ekstremnie krucha; trudna do obróbki lub obróbki wtórnej.
② Wyskie naprężenia wewnętrzne i ryzyko pęknięć podczas drukowania.






.png)


.png)



